Латвійські депутати та педагоги (120 шкіл Латвії) вимагають заборонити гендерну програму рівності статей в Латвії

25.10.2012

У вівторок Комісія латвійського Сейму з освіти, культури та науки закликала прем’єра Валдіса Домбровскіса («Єдність») припинити реалізацію «Плану по рівноправності статей на 2012-2014» роки.

Обговорення плану, розробленого Міністерством добробуту, проходило у вельми емоційній обстановці. Більшість членів комісії після консультації з експертами закликали не експериментувати над дітьми.

Зокрема, депутати обговорили гучний навчальний посібник для дитячих садків «День, коли Карліс був Карлін» і «День, коли Рута була Ріхардом». На думку комісії цей комплект книг не підходить для використання в дитячих садках. Набагато більше уваги там слід приділяти вихованню цінностей, пов’язаних з природною сім’єю. З особливо різкою критикою на адресу колеги по партії, міністра добробуту Ілзе Вінькеле, виступила депутат Інгуна Рібена («Єдність»). «Якщо у нас в Латвії мало проблем, то спасибі Міндобробуту, за те, що він актуалізує проблеми, яких не існує», — сказала вона.

Професор Педагогічного факультету Латвійського університету Рута Инара Канепея на засіданні повідомила, що проводила опитування серед 400 студентів. Переважна більшість майбутніх педагогів заявили, що скандальні навчальні посібники — це «шизофренічна дурня, яка зомбує суспільство». Канепея також заявила, що в Латвії дітей не дискримінують через статеву приналежність.

Вчора вранці було опубліковано звернення 186 вчителів з 120 шкіл Латвії, де висловлюється протест проти політики Міністерства добробуту в сфері рівноправності статей. Як відзначають педагоги, «План по реалізації рівноправності статей на 2012-2014 роки», затверджений Міндобробутом, містить моменти, небезпечні для суспільного здоров’я і природної сім’ї, які не засновані на наукових фактах. Мова йде, зокрема, про скандальний посібник «Дитячі садки, де є місце для ПеппіПринців і ПіратПринцесс», в якому пропагується «теорія про набуття статевих ролей як процесу, який може розвиватися в різних напрямках».

У листі вчителі також висловлюють обурення у зв’язку з методичними посібниками для середніх шкіл, які Центр змісту освіти розробив в рамках програми «Леонардо да Вінчі», де «пропагується нетрадиційна сексуальна орієнтація». Педагоги відзначають, що спірні матеріали не піддавалися всебічній експертній оцінці та публічному обговоренню.

Вчителі закликають відповідальних чиновників враховувати висновки фахівців, що базуються на достовірній науці. Зокрема, вони посилаються на роботу визнаного латиського психотерапевта Яніса Залітіс «Урок любові. Статеве виховання», де сказано, що в дітях необхідно виховувати усвідомлення та ідентичність, відповідно до їх статі. У листі згадується також недавнє дослідження вчених Туринського і Манчестерського університетів Марко дель Джудіче, Тома Буфало і Пола Ірвінга, підсумки якого опубліковані на науковому порталі PLOSone. За результатами дослідження фахівці закликають колег відмовитися від «пропагованої ідеї про нібито мінімальні відмінності між чоловіками і жінками».

Автори листа також стривожені тим, що у всіх документах у даній сфері широко представлено думку організацій певного ідеологічного спрямування — Marta, Papardes zieds, Providus, — які не відображають позицію більшості населення.

«Закликаємо забезпечити набагато більш широку участь суспільства в обговоренні змісту нового шкільного предмета … Вважаємо, що нинішній зміст предмета «Соціальні знання» для 7-8-х класів не відповідає свідомості підлітків, що знаходиться під впливом «гормональної бурі», часто провокуючи неадекватний інтерес до сексуального життя, але ігноруючи відповідальність чоловіка по відношенню до жінки, важливість інституту шлюбу і сімейних цінностей «, — сказано в документі.

Duh.lv

В рубриках: Гендерный абсурд

2 комментария на статью «Латвійські депутати та педагоги (120 шкіл Латвії) вимагають заборонити гендерну програму рівності статей в Латвії»

Анжелика пишет:
26.10.2012 в 9:34

Неужели дошло до «горячих латвийских парней»?!!

Ответить

марина пишет:
27.10.2012 в 21:09

У нас тоже постепенно введут этот предмет. Они готовят людей к этому, делают всё,чтобы мы привыкли к мысли об этом(выдают ложные статистические данные, подкидывают тему для обсуждения, таким образом видят реакцию населения)Киевские школы, две недели назад, возили всех детей, разных возрас тных групп(5 — 11 классы) на нидерландский фильм, о подростковом взрослении. Просто жуть! Дети вышли возбуждённые. Нет слов! Чувствуешь бессилие! Учителя тоже были не вкурсе, что за фильм, им не сказали(обязали всех детей поехать). Так что нам не сладко! Не пускаем, когда знаем, но в большенстве случаев даже не предупреждают. Грустно!

Ответить

 

Оставьте комментарий