Церковь просит Президента ветировать Закон о биометрических паспортах

13.10.2012 Распечатать запись

Предстоятель УПЦ Митрополит Владимир просить Президента України накласти вето на Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її соціальний статус».

Шановний Вікторе Федоровичу!

2 жовтня 2012 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (№ 10492). Цей Закон запроваджує в Україні єдину інформаційно-телекомунікаційну систему (Єдиний державний демографічний реєстр), що містить персональні дані про особу та її біометричні дані. З застосуванням цього реєстру особі видаються документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Більшість передбачених цим Законом документів будуть містити імплантований безконтактний електронний носій, на який буде вноситися інформація про особу.

До Київської Митрополії Української Православної Церкви надходять численні звернення віруючих з вимогою не допустити введення в дію цього Закону. В цих зверненнях йдеться про те, що вказаний Закон порушує право громадян на приватність, яке гарантоване у ст. 32 Конституції України. Крім того, занепокоєння православних віруючих викликає можливість втручання в їх особисте життя, яку створює Закон № 10492. Автори звернень вказують, що Закон № 10492 не у всьому узгоджується з вимогами Закону України про захист персональних даних (№ 4452-VІ).

Стаття 16 вказаного Закону передбачає, що «особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації до безконтактного електронного носія, що імплантований у відповідні бланки документів, оформлення і видача таких документів здійснюються у порядку, встановленому чинним законодавством України». Однак, нажаль, в Законі ніяк не прописано порядок відмови громадян від внесення їх персональної інформації до безконтактного електронного носія. Тому норма про таку відмову носить виключно декларативний характер.

Шановний Вікторе Федоровичу! Від імені Української Православної Церкви звертаюся до Вас з проханням накласти вето на Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (№ 10492), оскільки цей Закон несе в собі загрозу обмеження базових прав людини. Вважаю, що питання про доцільність створення в Україні єдиного демографічного реєстру потребує додаткового вивчення. Відомо, що чимало закордонних країн відмовилися від запровадження подібних реєстрів.

З любов’ю у Христі та Божим благословенням,+ВОЛОДИМИР
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

http://orthodox.org.ua/article/predstoyatel-upts-prosit-prezidenta-ukraїni-naklasti-veto-na-zakon-«pro-єdinii-derzhavnii-de

Обращение братии Почаевской Лавры к Президенту Украины

Шановний Вікторе Федоровичу!

Звертаємось до Вас як до гаранта Конституції та віруючої людини. Основний Закон держави зобов’язує кожного громадянина України усвідомлювати свою «відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями». Особливо це стосується Президента держави, який при інаугурації давав присягу на Святому Євангелії вірно служити Господу та нашому народу. Слово Боже вчить нас виконувати клятви, дані перед Господом (Мф. 5:33).

Православна Церква не раз застерігала керівництво держави та своїх чад про те, що «царство антихриста не відбудеться без відповідної технічної бази… Нинішній процес кодифікації населення… проводиться у формах, які мають типологічну подібність з обмеженнями апокаліптичних часів і не можуть не турбувати совість членів Церкви» (Послання Священного Синоду УПЦ від 29.12.2003 р.). Також Церква попереджувала, що «індивідуальний ідентифікаційний номер, який буде присвоєний кожній людині і нанесений на неї через якусь «незмивну» технологію, дійсно може стати «печаттю антихриста» (Послання Священного Синоду УПЦ від 19.05.1998 р.). Предстоятель Української Православної Церкви Блаженнійший Митрополит Володимир наголошував керівництву держави, що «впроваджуючи кодифікацію людей з моменту народження та єдиний уніфікований документ особистості — електронну карту, держава фактично санкціонує електронне стеження та тотальний контроль в усіх сферах життя людини… Може статися таке, що не тільки кожна людина втратить особисту свободу, але й наша держава свою незалежність» (Звернення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира від 17.03.2010 р.).

На превеликий жаль, всі ці застереження Православної Церкви залишились не почутими. 2 жовтня 2012 року народними обранцями під тиском міжнародних вимог прийнято новий антихристиянський, зрадницький по відношенню до держави та антилюдський по відношенню до громадян Закон № 10492 від 18.05.2012 р. «Про Єдиний державний демографічний реєстр». Законом передбачено збір інформації про особу, присвоєння усім унікального номеру запису в Реєстрі, видачу громадянам України, починаючи з народження, паспорта з безконтактним носієм інформації (мікрочіпом).

«Что пользы человеку если приобретет весь мир, а душе своей повредит?» (Лк. 9:25). Великої шкоди завдали своїм душам ті, хто розробляв та голосував за вказаний антихристиянський Закон № 10492. Вони в загробному житті будуть відповідати перед Богом за тих людей, яких ведуть за собою в погибель, і вже тут за землі на них почиває гнів Божий. Звичайно, все що, написане в Святому Одкровенні, повинно відбутися. «Надобно придти соблазнам; но горе тому человеку, через которого соблазн приходит. Лучше было бы, если бы повесили ему мельничный жернов на шею и потопили его во глубине морской» (Мф. 18:6-7). Горе тим, хто розробляв, голосував та підпише антихристиянський Закон № 10492, який створює законодавчу та технічну базу для воцаріння антихриста.

Спаситель закликає нас покласти своє життя для спасіння своєї душі та ближніх (Ін. 15:13). І, навпаки, тих, хто не турбується про майбутнє своїх дітей та ближніх, Святе Письмо називає відступниками від віри та гіршими невіруючих (1 Тим. 5:8). Дух Святий попереджує, що теплохладні (Одкр. 3:15-16) та боязливі (Одкр. 21:3) будуть відкинуті Богом у вогонь вічний.

Іісус Христос заповідував: «Ищите же прежде Царства Божия и правды Его», а все земне «приложится вам» (Мф. 6:33). Земне благополуччя народу залежить від правильного життя та збереження вірності Богу (Лев. гл. 26), а не від міжнародних антихристиянських домовленостей. Святе Письмо доносить до нас приклад, коли іудейський цар Єзекія понадіявся більше на міжнародний договір з могутнім вавилонським царством, чим на Бога, за що був наказаний його дім і весь народ — вони стали рабами вавилонського царя (4 Цар. гл.20). Таких прикладів у Священному Писанні та історії людства достатньо.

«Коли виходить державний закон, тоді наслідки лягають на кожного громадянина, так як Бог наказує весь народ. Але коли не має державного закону, тоді наказується тільки особа, яка согрішає» , — застерігав духоносний старець Паісій Святогорець («Избранный сосуд», ст. 114). Особливу відповідальність при прийняті антихристиянського закону несуть керівники держави.

А тому просимо Вас, шановний Вікторе Федоровичу, не підписувати, прийнятий Верховною Радою антихристиянський Закон № 10492, який приведе державу до втрати її суверенітету, а душі людей до духовної погибелі. Ми надіємося, що Ви знову проявите громадську та християнську мужність і накладете «вето» на впровадження антиконституційного, антидержавного та богоборчого Закону № 10492.

+ Володимир

Митрополит Почаївський,

Вікарій Київської Митрополії,

Намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври

В рубриках: Новости

8 комментариев на статью «Церковь просит Президента ветировать Закон о биометрических паспортах»

сергей пишет:
14.10.2012 в 17:52

Благодарим Вас Святые Отцы ! Надо наверное уже и паству подключать к борьбе?

Ответить

наталия пишет:
15.10.2012 в 23:35

Коммунистическая партия считает несвоевременным вопрос о введении биометрических паспортов.

Об этом говорится в сообщении партии.

Согласно сообщению, такое заявление сделал в Луганске лидер партии и председатель фракции КПУ в Верховной Раде Петр Симоненко.

По его словам, учитывая позицию партии, просьбы верующих и мнение многих граждан Украины, КПУ приняла решение не поддерживать закон о биометрических паспортах.

Ответить

Юлия ответил: ()

Ну да, сначала всем составом проголосовали за этот закон, а как шум поднялся — сразу умыли руки.

Ответить

наталия пишет:
15.10.2012 в 23:43

Омбудсмен Украины Валерия Лутковская направила открытое письмо Президенту Виктору Януковичу с предложением наложить вето на Закон Украины о введении биометрических паспортов. Об этом сообщили в пресс-службе Лутковской.

По мнению Уполномоченного по правам человека, одобренная редакция Закона не соответствует Конституции Украины, европейским стандартам в сфере защиты персональных данных и несет в себе угрозу нарушения прав и свобод человека. В своем письме Лутковская отметила, что представленные в августе-сентябре 2012 года замечания и предложения экспертов Совета Европы, украинских экспертов и общественных организаций в текст законопроекта не были учтены в окончательной редакции закона.

Омбудсмен также отметила, что Закон Украины «О внесении изменений в Закон Украины «О защите персональных данных» не соответствует стандартам Совета Европы и Европейского Союза и не согласуется с Законом Украины «О доступе к публичной информации» и Конституции Украины, что приведет к необоснованному ограничения доступа к публичной информации со ссылкой на конфиденциальность персональных данных.

Ответить

наталия пишет:
16.10.2012 в 0:11

Депутат ВР Кирилл Куликов просит Президента Украины Виктора Януковича ветировать принятый Верховной Радой закон, который вводит паспорта с биометрическими данными.

В письме, которое депутат направил по этому поводу Президенту, он называет нововведения проявлением коррупции.

“Этот закон не отменяет существующие на сегодняшний день коррупционные схемы в сфере изготовления бланков документов, благодаря которым посредники зарабатывают сотни миллионов на рядовых гражданах, а наоборот, расширяет поле для их деятельности”, – считает Куликов.

Он также отметил, что через участие посредников в изготовлении бланков государство теряет контроль за их оборотом и количеством, через что есть угроза создания “теневого рынка”.

Ответить

Ігор пишет:
16.10.2012 в 15:16

Прошу звернути увагу на наступні слова: Стаття 16 вказаного Закону передбачає, що «особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації до безконтактного електронного носія, що імплантований у відповідні бланки документів, оформлення і видача таких документів здійснюються у порядку, встановленому чинним законодавством України»…т о б т о «пластік» Православні повинні взяти, адже саме т а к и х документів і НЕ інакших (пластікових), буде здійснюватися о ф о р м л е н н я і в и д а ч а. Не важко буде передбачити наступні їхні кроки : «Ви Православні? Ну, що ж — беріть карточку, а в чіп ми внесемо інформацію про Ваші релігійні переконання» Все гарно і красиво не правда ж ??? А Б С У Р Д ! ДЕ Ж АЛЬТЕРНАТИВА ???

Ответить

наталия пишет:
17.10.2012 в 20:56

Как вам такой финт:
Василий Грицак акцентировал внимание духовенства на том, что при подготовке документа были учтены абсолютно все пожелания верующих

Автор закона «О Едином демографическом реестре, документах, которые подтверждают гражданство Украины, удостоверяют личность или ее специальный статус» Василий Грицак обратился с официальным письмом к Блаженнейшему Митрополиту Киевскому и всей Украины Владимиру, сообщив, что при подготовке документа были в полной мере учтены интересы верующих.

Напомним, внедрение в Украине биометрических документов, которое, среди всего прочего, предусматривает закон о Едином демографическом реестре, вызвало тревогу у отдельных верующих, которые заявили о своем нежелании менять нынешние идентификационные документы на новые, электронные.

http://www.bagnet.org/news/society/196280

Ответить

наталия пишет:
17.10.2012 в 21:00

На сайте «Багнет» можно узнать много интересного, например:
К слову, Василий Грицак является обладателем креста почета Св. Князя Александра Невского. Отметим, что данной наградой могут удостоиться лишь известные политические и общественные деятели – за особые заслуги в развитии всестороннего сотрудничества, в частности, с Российской Федерацией, которая является основателем награды.

Ответить

 

Оставьте комментарий