Нардепи форсують введення ювенальної юстиції

21.06.2012 Распечатать запись

21.06.2012 09:54
У вівторок, 19 червня, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, що пропонує карати поганих батьків штрафом в 85-255 гривень замість 17 — 68 грн., які вони платять зараз.Підняття штрафів за «неправильне» виховання дітей не зробить батьків гуманнішими. Про це заявила експерт Інституту Горшеніна у сфері соціального проектування Марина Ткаченко, коментуючи підвищення штрафів за погане поводження з дітьми. За її словами, система штрафів взагалі неефективна, коли справа стосується такого тонкого поняття, як виховання дітей.

«Напевно, є статистика, наскільки штрафи зменшують кількість правопорушень. Наприклад, якщо в тролейбусах штрафують за безквитковий проїзд, то з часом «зайців» стає все менше. А ось відбирання грошей з сім?ї, де ці самі діти живуть, незрозуміло яким чином може привести до позитивного ефекту», — зазначає експерт.

Ткаченко відзначає, що розбиратися з поганими батьками потрібно за фактом, а не за підозрами в чомусь недоведеному. В Україні ж 184 стаття кодексу України про адміністративні правопорушення, в яку депутати пропонують внести поправки, не дає пояснення поняттю «забезпечення необхідних умов життя, навчання, виховання неповнолітніх дітей».

«Відсутність критеріїв, за якими відповідні органи або комісії визначають, належним чи не належним чином батьки виконують свої обов?язки, дає велике поле для юридичних маніпуляцій і розширює до нескінченності можливість «карати» батьків вилученням грошей. Тож збільшення штрафів можна розглядати як черговий захід наповнення бюджету. Але ми, звісно ж, не будемо підозрювати владу в таких грубо меркантильних інтересах», — сказала Ткаченко.

Уповноважений Президента з прав дітей Юрій Павленко також не схвалює підвищення штрафів батькам, називаючи такий захід покарання механізмом радянських часів. «Основні зобов?язання батьків по відношенню до дітей, як правило, є фінансово місткими — харчування, одяг, розвиток, лікування. Тобто фактично нічого з цього неможливо здійснити в сучасних реаліях без належного фінансування. Так що, якщо ці функції батьками і так не реалізуються, а тут ще їх доведеться урізати, заплативши штраф, хіба можна сподіватися на те, що тоді вони будуть виконуватися краще? Переконаний, що ні », — висловив свою думку comments.ua Павленко.

За словами експерта, такі кроки з боку держави чітко свідчать про запровадження в країні інституту ювенальної юстиції в повному його обсязі. Причому, якщо більшість українців позитивно ставляться до тієї її частини, яка стосується реабілітації та адаптації неповнолітніх злочинців, то інша — виховна — частина ювенальної юстиції викликає вкрай негативну реакцію суспільства. Адже однією з функцій ювенальної юстиції вважається можливість дитини поскаржитися на своїх батьків.

«Дуже важко в такій ситуації зрозуміти, на чиєму боці правда. Подзвонить дитина і скаже: «Мої права утискають, батьки б?ють і примушують мене працювати!». А насправді батьки хочуть, щоб дитина мила посуд за собою або прибирала в кімнаті. Ну і при цьому можуть дати потиличника. А інспектори прийшли і оштрафували, адже дзвінок був», — сказала Ткаченко. Тому експерти одностайно виступають проти підвищення штрафів для батьків. «У нас недостатньо підтримки для сімей з боку держави (як, наприклад, недоступність багатьох сімей до соціальних послуг), а ось покарань і штрафів як раз вдосталь», — зазначив дитячий омбудсмен.

Експерт інституту Горшеніна також впевнена, що потрібно шукати інші заходи з поліпшення виховання дітей в Україні. Наприклад, виходити з економічної кризи, працювати над підвищенням життєвих стандартів і піднімати соціальну захищеність населення.

Експрес online

http://www.expres.ua/news/2012/06/21/68540

В рубриках: Новости

Один отзыв на статью «Нардепи форсують введення ювенальної юстиції»

Светлана пишет:
28.06.2012 в 12:44

Наши законописцы прекрасно придумывают наказания для людей, а вот, чтобы улучшить как-то жизнь на это ума много надо.
Как было со штрафами за выход по нужде на трассе. Сначала штрафы, а удобства — в следующем веке.
Интересно, хоть кто-то из этих придумывателей может трезво и логично мыслить, не включая свое больное творческое воображение?
Сил нет смотреть и слушать их маразмы.

Ответить

 

Оставьте комментарий