Молебен у Львові за спасіння дітей у сучасному світі

21.12.2010

101-moleben-lvov19 грудня у Свято-Георгієвській церкві м. Львова, вже втретє цього року, було звершено чин молебного прохання за просвіту та спасіння дітей у сучасному світі.

За благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина молебень звершили протоієрей Іоанн Полотай, ієрей Андрій Гнатюк та диякон Володимир Білошицький. Молебень зібрав багато віруючих — батьків, дітей, людей небайдужих до долі наших дітей.

В своїх молитвах віруючі просили Господа: «Милосерде Господи, запрети языком в достояние Твое приходящим и оскверняющим Церковь Святую Твою, пожени их бурею Твоею, и гневом Твоим смути их, исполни лица их безчестия, да постыдятся и смятутся в век века, да посрáмятся и силою судеб Твоих гордость их да сокрушится, Имя же Твое Святое да прославится в нас».

Цього разу молебень було звершено в день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських Чудотворця, шанованого в нашому народі як захисника дітей.

Із теплими словами до людей звернувся ієрей Андрій Гнатюк. В своїй проповіді отець Андрій зауважив, що сьогодні в церкві ми поминали також і батьків святителя Миколая, благочестивих Феофана і Нонну, які дали обітницю присвятити дитину Богові. З дитячих років Миколай досягав успіху у вивченні Божественного Писання, вдень він не виходив з храму, а вночі молився та читав книжки, творячи в собі гідне житло Святого Духа. Його сім’я була для нього справжньою домашньою церквою. Батьки з дитинства навчали Миколая Божому благочестю, навчали жити церковним життям. Служачи Господові, юнак горів духом, а досвідченістю в питаннях віри був подібний до старця, чим викликав здивування і глибоку повагу вірян.

Сьогодні ж ми бачимо іншу картину. Батьки, забуваючи про свій батьківський обов’язок перед Богом, посилаючись на нестачу часу тощо, дозволяють дітям багато часу проводити перед комп’ютером, перед телевізором, де діти навчаються зовсім не Божеським ділам. Так, по мимо нашої волі, нашими дітьми опікуються ті, хто створює телевізійні і комп’ютерні програми. А це, як ми знаємо, люди дуже далекі від Церкві, від Бога. Не дивно, що багато хто з наших дітей опиняються в обіймах сектантів, іновірців або ж і ще у гірших людей. Тож будемо пам’ятати, що без Церкви немає спасіння. І будемо прикладати всіх зусиль, щоби діти наші виховувалися згідно із заповідями Божими.

Так сталося за милістю Божою, що в день пам’яті святителя Миколая у Свято-Георгієвській церкві перебували часточка мощей та свята ікона святителя Миколая чудотворця, які прибули до Львова із Свято-Миколаївського Пустинно-Рихловського монастиря Черніговської єпархії. Після закінчення чин молебного прохання всі, хто молився, приложилися до часточки мощей та ікони святителя Миколая.

Союз православних батьків Львівщини
Зуєв В.

Один отзыв на статью «Молебен у Львові за спасіння дітей у сучасному світі»

татьяна пишет:
22.12.2010 в 16:46

МОЛОДЦЫ!!! Спаси Бог Владыку, который благословил молебен и всех тех, кто там присутствовал!!! Святителю отче Николае, защити наших деток от всякой нечести!!!

Ответить

 

Оставьте комментарий