«Вважаємо прикрою помилкою ліквідацію Національної експертної комісії з питань моралі»

19.12.2010

В зв`язку з ліквідацією НЕК народний депутат Є.І. Царьков надіслав звернення Президенту та прем’єр-міністру України.

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
Прем’єр-міністру України
Азарову М.Я.
вул. Грушевського, 12/2,
м. Київ, 01008, Україна
Щодо питання ліквідації
Національної експертної комісії з питань моралі

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Миколо Яновичу !

Від імені фракції комуністів України хотів би висловити Вам свою стурбованість падінням моралі в українському суспільстві. І це викликано, значною мірою, великим потоком порнографії, насильства, та іншого бруду в ЗМІ, на білбордах, навіть в деяких навчальних підручниках для дітей.

Ви відомий, як міцний господарник, економіст, фахівець в різних галузях народного господарства. Але ми вважаємо, що питання здорового духу аж ніяк не менш важливі, ніж економічні питання здоров`я тілесного. Тим більше, що похідними від падіння духовності є сплеск злочинності, наркоманії, алкоголізму, та багатьох інших катастрофічних явищ. В масовому масштабі це призводить до деградації суспільства.

Тому дуже важливо оздоровити атмосферу в царині мас-медіа, ввести певні обмеження на показ «творів», які деформують психіку та здоров`я дорослих, і, що особливо страшно, дітей. Тому вважаємо прикрою помилкою ліквідацію Національної експертної комісії з питань моралі.

Незважаючи на скромні можливості, цей орган був певною перешкодою на шляху особливо небезпечних проявів антикультури.

В зв’язку з цим настійливо просимо Вас залишити діючим цей державний орган, корисний для морального оздоровлення народу. Такий Ваш крок був би дуже позитивно сприйнятий у суспільстві, адже переважна більшість громадян України, згідно з даними соціологічних опитувань, стоїть за введення жорстких обмежень того бруду, який щодня ллється на них.

Відповідь на дане звернення просимо надати за адресою: вул. Грушевського, 5, м. Київ, 01008

З повагою, Народний депутат України Є.І. Царьков

В взв`язку з ліквідацією НЕК 14 грудня біля стін Адміністрації Президента, не зважаючи на морозну погоду, зібрались представникі просімейних організацій, які зверталися до Президента, щоб не допустити ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі (НЕК).

Представникам Адміністрації, що вийшли до пікетувальників, був переданий лист на ім’я Президента, в якому висловлювалась глибока стурбованість тим фактом, що в умовах поглиблення моральної кризи, було прийнято рішення про ліквідацію інституції, яка дієво боролась із засиллям аморальності. Негативні наслідки для суспільства не зможуть йти в будь-яке порівняння з тими незначними коштами, що виділялися до останнього часу на утримання комісії.

Для більшої переконливості учасники мітингу розмістили банер з промовистим текстом — Пане Президенте! Не дозвольте прогнути Вас перед аморальними типами: захистіть Національну експертну комісію з питань моралі.

Варто зазначити, що ряд експертів, дотичних до моралі як суспільного феномену, за наміром ліквідувати комісію вбачають прагнення бізнес-медіа-кіл прибрати перешкоду для повного контролю над медіа-ринком. Що, своєю чергою, призведе до дуже серйозного ускладнення процесу захисту прав громадян на безпечне інформаційне середовище. Бо в умовах транзитного суспільства, тобто посттоталітарного, в якому громадяни ще лише опановують соціальну самоорганізацію, пересічній людині буде дуже важко в суді (навіть українському  ), відстояти свої права у тяжбі з монополістами від ЗМІ. А інформаційна кампанія, в якій комісія із захисту суспільної моралі виставлена монстром цензури, є відвертим блюзнірством з принципів демократії та лицемірством олігархів-власників українських ЗМІ, а також їхніх менеджерів і журналістів, що обміняли своє сумління на комфорт.

Крім того, НЕК надавала довідки для судів, прокуратури тощо про наявність порнографічного контенту, у відповідності до норм закону про кримінальну відповідальність за поширення порнографії. Після ліквідації єдиного експертного органу в Україні, який надавав експертну оцінку на наявність порнографічних матеріалів, можливі юридичні колізії та позаправове переслідування громадян. А також, саме за допомогою НЕК просімейна громадскість зможе протистояти просуванню нової модної в країнах заходу сексуальної теорії, згідно якої дитина протягом перших 5-6 років має вибрати одну з 5-ти статей, та фіксації цього в законодавстві.

Битва за мораль триває. Його повинна виграти здорова частина суспільства (і від цього лише зміцніти). Але в повітрі зависло стратегічне питання: а з ким Президент? Учасники мітингу переконані, що з ними.

Довідка:
Указом Президента від 09.12.10 № 1085/2010 передбачається «вирішити в установленому порядку питання щодо ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі» (підпункт 7 пункту 7 Указу).

6 комментариев на статью ««Вважаємо прикрою помилкою ліквідацію Національної експертної комісії з питань моралі»»

отець Сергій пишет:
20.12.2010 в 1:42

Знаєте, я загалом — за комісію з моралі, але не за такий, який багато аморальних речей називав «моральними» і навпаки…Маю кілька прикладів…
Та і хто був у складі цієї комісії — в основному — люди, явно далекі від моралі…

Ответить

Тетяна пишет:
20.12.2010 в 11:36

Я цілком згідна з позицією о.Сергія.Не бачила їхньої корисної роботи.Вибачте,але порнографія, як була, так і залишилась:усюди включно.Рахую,ті люди,які працювали в комісії,здається ще більше її розповсюджували.Тільки гроші на них переводити.

Ответить

Александр пишет:
20.12.2010 в 21:04

Комиссия — это коллегиальный орган. Только в отличие от парламента, его члены не избираются , а назначаются. К сожалению, действительно, не все члены комиссии могут похвастаться высокой моральностью.
Однако же Нац.комиссия по морали делала реальные дела, много видео- и печатной продукции порнографического содержания было заблокировано. Комиссия — это был последний рубеж на пути просачивания гадости через печатные и электронные СМИ.
Теперь владельцы этих самых СМИ могут ликовать победу. браво господа всегрубещие.

Ответить

Василий пишет:
21.12.2010 в 16:10

Наконец разогнали эту свору ханжей, что дискредитировали само понятие морали и этики.

Ответить

Нестор пишет:
05.01.2011 в 23:45

Вибачте, але мені здається, що така комісія взагалі не потрібна. Наприклад, я хочу жити у вільній демократичній країні, а комісія моралі лише знижує рівень демократії в Україні. Нам не потрібна цензура. Я за свободу творчості.

Ответить

Алексей пишет:
17.03.2011 в 22:23

Люди которые защищают «комитет по морали», совершенно ничего не знают о его реальной работе. Комитет превратился в организацию по отмыванию более 6 млн гривен в год бюджетных денег. Именно по этой причине, Костицкий всеми силами старается сейчас показать огромную работу проводимую его сотрудниками. Посмотрите у них на сайте: «за январь 2011 года поступило 6000 единиц на экспертизу, а за весь 2010 год — 7000». Любой здравомыслящий человек понимает, что это не реально, налицо явный подлог. Сталкиваясь лично с комиссией, знаю, что за взятку можно пропустить фильмы, журналы и эротические шоу, которые без денег были бы признаны порнографией. Надо требовать не только закрытия комиссии, но и публичного осуждения многих аспектов ее работы.

Ответить

 

Оставьте комментарий