ІІ Міжнародна конференція з питань сім’ї: «Сім’я — основа Церкви та держави»

10.12.2010

drogobich26 листопада у місті Дрогобичі Львівської області за благословенням архієпископа Львівського і Галицького Августина та за сприянням Дрогобицької районної державної адміністрації відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція з питань сім’ї та сімейного виховання: «Сім’я — основа Церкви та держави».

Організаторами конференції виступили громадська організація «Благовіст» спільно з історичним факультетом (спеціальність «Філософія») Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Делегацію Львівської єпархії на конференції очолив архієпископ Львівський і Галицький Августин. В складі делегації були присутні співорганізатор конференції, настоятель дрогобицького Кафедрального собору на честь преподобного Іова Почаївського протоієрей Микола Мандзюк, голова єпархіального відділу в справах сім’ї ієрей Андрій Гнатюк, диякон Тарасій Андрусевич, голова правління Союзу православних батьків Львівщини Віктор Зуєв, секретар правління Союзу православних батьків Львівщини, доцент кафедри психології Львівського університету ім. Івана Франка Анна Вовк, член Союзу православних батьків Львівщини Олена Абаєва.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися архієпископ Львівський і Галицький Августин, єпископ Дрогобицько-Самбірський Української Православної Церкви Київського Патріархату Матфей, заступник голови Дрогобицької районної державної адміністрації пані Галина Гайдук.

Конференція розпочалася доповіддю архієпископа Львівського і Галицького Августина «Про духовну і моральну шкоду дошлюбних і позашлюбних відносин», яка викликала значний інтерес учасників конференції.

З доповідями виступили також Маріянна Яра, магістр теології (м. Сянок, Польща), Юліан Феленчак, протоієрей, магістр православного богослов’я (м. Морохов, Польща), Володимир Возняк, кандидат філософських наук (м. Дрогобич), Віра Лімонченко, кандидат філософських наук (м. Дрогобич), Анна Вовк, кандидат психологічних наук (м.Львів), Ігор Ткачів, протоієрей УПЦ КП (м. Трускавець), Андрій Гнатюк, ієрей (м.Львів), Віктор Зуєв (м. Львів), Марія Альмес, студентка (м. Львів), Руслан Коник (м.Дрогобич) та інші учасники конференції.

Конференція показала, що сім’я — це етичне поняття. Розуміння такого висновку з роботи конференції випливає навіть із аналізу доповідей: «Поняття шлюбу у світі церковної традиції», «Сім’я як мала домашня церква», «Сім’я як осмислення повноти буття», «Проблеми свободи та кохання у сімейному житті за фільмом «Езоп»», «Вплив церковного співу на виховання релігійної тотожності молоді в умовах діаспори (на прикладі хору «Ірмос»)», «Проблеми сучасної сім’ї в світлі ідей «Крейцерової сонати Льва Толстого»». Всякі спроби безбожно, без світла Христового вчення вивести юридичне поняття сім’ї призводять саме до тих збочень та порушень норм моралі, про які так змістовно говорив у своїй доповіді владика Августин, про що так чи інакше йшлося в кожній доповіді, особливо у Марії Альмес («Злочинність неповнолітніх як наслідок морального занепаду суспільства»). Сучасне суспільство згубно для традиційних сімейних цінностей намагається інституціювати сім’ю, тобто зробити з неї суб’єкт права, інститут соціуму, перекреслюючи її феноменальність — те, що є основою продовження роду і існування людства. Про це йшлося в доповіді Володимира Возняка «Сім’я — не «ячейка», а субстанція суспільства».

Поняття шлюбу та сім’ї розкривалося у доповідях протоієрея Ігора Ткачіва та Віктора Зуєва. «Не добре, щоб бути чоловіку самотнім» (Бут. 2: 18). Дві особи — чоловік та жінка — укладають шлюб для того, щоб за Божим благословенням, даним їм ще у раю, народжувати дітей і таким чином утворювати сім’ю.

Як сказав ієрей Гнатюк, сім’я сьогодні розпадається як на побутовому, так і на державному рівні. Сімейні цінності втрачаються, виховання дітей перетворюється на звичайне надання освіти. Розбещуються і діти, і батьки. І такий стан речей є неприпустимим. Треба шукати шляхи виходу з такого становища нашого суспільства.

В своєму заключному слові голова оргкомітету конференції, голова Громадського об’єднання «Благовіст» Руслан Коник висловив сподівання, що конференція була плідною для її учасників. Найближчим часом вийдуть окремою збіркою труди цієї науково-практичної конференції. За згодою всіх учасників конференції було проголошено, що вихід із кризового стану сімейного життя в Україні слід шукати спільно — державі, Церкві та громадським організаціям, зокрема організаціям батьків, про діяльність яких доповідав голова правління Союзу православних батьків Львівщини Віктор Зуєв.

Було узгоджено дату наступної конференції у вересні 2011 року, а також презентовано газету «Мала Церква», яка покликана донести до кожного читача істинне призначення справжньої християнської сім’ї.

В рубриках: Конференции, Львов

Один отзыв на статью «ІІ Міжнародна конференція з питань сім’ї: «Сім’я — основа Церкви та держави»»

юлия пишет:
04.11.2011 в 23:40

Мене щиро цікавить, кому потрібні ці конференції, яка з них користь (крім вузького кола задіяних) і який реальний внесок був зроблений у зміцнення сімейних християнських цінностей в Галичині???

Ответить

 

Оставьте комментарий