Итоговое обращение на украинском языке

12.07.2009

ЗВЕРНЕННЯ

учасників I Міжнародної науково-практичної конференції
«Традиційна сім’я: неоголошена війна на знищення»
(Дніпропетровськ, 30 червня 2009 рік)

У конференції взяли участь більше 300 фахівців з України та інших країн: відомі експерти у сфері психології, юристи, священики, педагоги, батьки. Учасники висловили глибоку стурбованість сучасним станом сім’ї і молодого покоління в нашій країні.

За станом на 1 червня 2009 року чисельність населення України склала 45 963 359 чол. («Експрес-випуск» Держкомстату України №134 від 17.06.2009).Таким чином, за роки незалежності нас стало на 6 мільйонів менше – без війни, голоду і репресій. Демографічна крива невпинно знижується із швидкістю 300 000 чоловік на рік.

Демографічна криза в нашій державі закономірно посилюється на тлі виродження в нашому суспільстві інституту сім’ї і шлюбу.
За даними Держкомстату України, в даний час 70% (тобто 7 з 10) укладених шлюбів розпадаються впродовж перших 5 років шлюбу!
При цьому сьогодні їх укладається на третину менше, ніж 20 років тому!
Підсумок: неповні сім’ї, покалічені дитячі долі, розвиток у дітей різних психічних аномалій.

Однією з серйозних причин такої депопуляції стало поширення програм по скороченню народжуваності: «планування сім’ї», поширення протизаплідних засобів і контрацептивів серед репродуктивного населення, обов’язкова сексуальна освіта підлітків (зрозуміло, під вивісками турботи про здоров’я, прав людини та інших гіперцінностей).
Таким чином, протягом ось вже п’ятнадцяти років десятки міжнародних і вітчизняних організацій, відпрацьовуючи отримані гранти, проникають в систему освіти з різними «просвітницькими» програмами, які покликані навчити наших дітей «безпечному сексу» і змалку впроваджувати в дитячу свідомість ідеологію відмови від дітонародження.

За допомогою секс-просвітницьких програм нашим дітям нав’язують наступні установки поведінки:

Батькам і педагогам стали посилено нав’язувати думку, що із статевою розбещеністю підлітків, що призводить до зараження СНІДом і венеричними захворюваннями, боротися безглуздо, і тому потрібно якомога раніше учити їх «грамотно запобігатися».
Нас, батьків України, глибоко ображає і обурює позиція авторів і промоутерів подібних програм, які стверджують, що наших дітей ніщо, окрім сексу, не цікавить і ніщо не може їх утримати від безладних статевих зв’язків.
Чому дітям не хочуть пояснити, що їм не слід вступати в ранні статеві зв’язки, що секс – це не дитяче заняття, а збираються учити їх робити це грамотно, по суті, спонукаючи дітей до розпусти? Чому треба «просвіщати» всіх разом, а не розглядати окремі випадки, для чого існують і шкільний лікар, і шкільний психолог? Чому не приділяється така пильна увага розвитку дітей як майбутніх професіоналів, батьків творчих осіб?

Будь-який чесний педагог, психолог підтвердить, що статеве виховання школярів відіграє зовсім не стримуючу, а швидше провокуючу роль. Причому просліджується чітка закономірність: навчені «безпечному сексу» підлітки заражаються венеричними хворобами набагато частіше, ніж «не навчені» дорослі.
Адже якби модель навчання «безпечній поведінці» працювала правильно, то картина була б абсолютно зворотною.

Починаючи статеве життя, будучи ще в повній матеріальній залежності від батьків, діти сприймають секс не як невіддільну частину дорослого життя, за яким послідує народження і виховання дітей, а як іграшку, як розвагу.
Цей деструктивний навик закономірно виявляється потім в їх сім’ях, які розпадаються при перших же труднощах. Адже в сучасних умовах часто доводиться просто виживати.

Одним з важливих принципів, на яких ґрунтувалася і наша традиційна, і радянська педагогіка, був принцип незбудження учнів.
Саме спокій «низу» давав можливість достукатися до «верхніх поверхів» дитини і таким чином, наскільки можливо, ушляхетнити навіть найпримітивніші натури.
Введення сексуальних програм в школу поставить на цьому хрест.
Таке пряме, відверте і грубе збудження незміцнілої, недосформованої дитячої психіки подібно до того, як машину із слабкими гальмами пустити з гори.
Не випадково багато педагогів скаржаться, що після уроків сексології діти стають «скаженими» і «відв’язними».

Видатний педагог А. С. Макаренко вважав спеціальну сексуальну освіту дітей і підлітків за непотрібне і шкідливе:

«Ніякі розмови про «статеве» питання з дітьми не можуть що-небудь додати до тих знань, які і без того прийдуть своєчасно.
Але вони опошлять проблему кохання, вони позбавлять його тієї стриманості, без якої кохання називається розпустою.
Розкриття таємниці, навіть наймудріше, підсилює фізіологічну сторону кохання, виховує не статеве відчуття, а статеву цікавість, роблячи його простим і доступним».

Дуже раннє і не в тій формі, яка відпрацьована століттями, вторгнення в цю сферу призводить не просто до психічних порушень, а до «ядерного вибуху» психіки наших дітей, роблячи їх зухвалими, грубими, цинічними, некерованими, інфантильними і егоїстичними.
Сексуальна освіта дітей суперечить нашим традиціям родинного виховання, менталітету нашого народу, завданням зміцнення сім’ї.
Введення секс-просвіти в школу неминуче підірве авторитет вчителя, від якого дитина підсвідомо чекає отримати щось високе, духовне, розумне, добре і вічне.
І тому дитина ніколи не пробачить учителю-розтлителю осквернення своєї душі.

Секс-просвіта, зламуючи двері в батьківські спальні, посилить бунт дітей і проти власних батьків, призведе до втрати батьківського авторитету і пошани.
А як може бути інакше, якщо інший авторитетний дорослий – вчитель – раптом оголошує установки, виховувані сім’єю, неправильними і застарілими?
Адже у нас в культурних сім’ях дітям буквально з пелюшок дають зрозуміти, що не слід проявляти підвищену увагу до своїх і чужих статевих органів. А в сучасній школі саме це стає об’єктом найпильнішої уваги!
Наслідки від перетворення школи в «підворотню» матимуть характер воістину загальнонаціональної катастрофи.

Учасники конференції переконані, що сексуальна освіта підлітків категорично неприйнятна, бо вона:

Оцінюючи зміни в законодавстві України, що стосуються сім’ї і дітей, ми, учасники конференції, висловлюємо крайню стурбованість з приводу активного просування без належного обговорення громадськості і проведення відповідних експертиз проекту Закону «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалiзацiї Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року», розробленого на виконання Указу Президента України від 11.07.2005 р. №1086 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей» (реєстраційний №2570).
Абсолютно неприпустимим є той факт, що програма вводиться в законодавчу базу директивно, незважаючи на те, що цілий ряд положень Програми, за оцінками фахівців, несуть в собі елементи загрози національній безпеці України і вимагають всенародного обговорення.
Впроваджувана під слушним приводом оптимізації системи правового і соціального захисту підростаючого покоління програма містить цілий ряд положень, які природним чином ведуть до руйнування традиційних родинних цінностей, властивих нашому суспільству, і деформують основоположні принципи формування дитячої моральності.

Запускаючи цілу низку таких організаційно-правових і інформаційних заходів, як, наприклад, введення обов’язкового сексуального виховання дітей з 7-річного віку, нібито спрямованих на соціальну адаптацію дітей, реалізація даної Програми неминуче призведе до морального розтління наших дітей, їх духовної, інтелектуальної і психічної деградації.

Особливу тривогу викликає впровадження в Україні так званої «Системи ювенальної юстиції», яка принесла багато горя в країнах, де вона реалізована, і яка абсолютно несумісна з родинними цінностями і традиційними методами виховання дітей в Україні.
Найбільше побоювання викликає п. 4. 9. Програми, що стосується «Створення системи ювенальної юстиції» (СЮЮ), а також «Концепція створення та розвитку системи ювенальної юстиції в Україні», у яких викладається докладний план впровадження системи ювенальної юстиції в Україні, розроблений на основі західних стандартів.

Які ж результати мала ювенальна юстиція в країнах, де вона була упроваджена? Однією з країн, систему ювенальної юстиції якої пропонується перейняти Україні, є Франція. У ній ця система працює не один десяток років. Молодіжні безлади, погроми, катастрофічна підліткова злочинність, бунти регулярно відбуваються в цій країні – мабуть, цих результатів чекають унаслідок впровадження цієї системи і в Україні.
Процес роботи ювенальної юстиції був оцінений професійними експертами. Ще в 2000 році французький уряд під тиском професіоналів, що забили на сполох, звернувся до генерального інспектора з соціальних справ Пьера Навеса і генерального інспектора юридичного відділу Брюно Катала з проханням представити доповідь про стан справ в судах у справах неповнолітніх і в соціальних службах про розлучення дітей з батьками. (газета “Столичные новости” №3 за 2009 р.) Доповідь, зроблена цими цілком тверезомислячими чоловіками, вийшла обширною і абсолютно шокуючою.

У ній говорилося: «Колосальну кількість дітей відняли у батьків і помістили до притулків і в прийомні сім’ї… Соціальні працівники і судді мають повну, безмежну владу над долею дитини. Співробітники соціальних служб часто віднімали дітей за анонімними телефонними дзвінками… що та або інша сім’я в небезпеці…».
На думку юристів, не менше 50% (!) дітей забрані незаконно. Всього ж забрано дітей – 2 млн. (!!!) А проживає у Франції 63 млн. чоловік. З них дітей до 14 років (основні жертви ювенальної юстиції, що забирає в основному малолітніх дітей) – 18,6 %, або 11 839 453 чоловік. Статистика страхітлива — держава забирає до притулків і в прийомні сім’ї кожну п’яту дитину!

Громадськість України категорично проти подібних експериментів в Україні!
СЮЮ (система ювенальної юстиції) в її сучасній сутності (не декларативній, а справжній) виключно деструктивна.
Вона завдає сильного удару по системі дитячо-батьківських стосунків (що століттями складалися і глибоко укорінилися в самій культурі нашого народу) і по статусу сім’ї в цілому.
Вона веде до грубої підміни цінностей, які лежать в основі формування суспільних засад, що підтверджується багатолітньою практикою функціонування СЮЮ в західних країнах.
СЮЮ на законодавчому рівні запускає механізм створення суспільства, яке базуватиметься на абсолютно інших цінностях, чужих нашому традиційному національному устрою.

Всі направлення СЮЮ несуть в собі неймовірно деструктивний потенціал – що реалізовуються по західному зразку. СЮЮ:

 1. веде до підміни наших традиційних родинних цінностей і практично до остаточного знищення інституту сім’ї;
 2. грубо деформує моральну основу родинного і шкільного виховання;
 3. володіючи величезним корупційним потенціалом, перетворить дитячо-батьківські стосунки на предмет торгу і здирства;
 4. неминуче призведе до применшення батьківського і вчительського авторитету і обмеження батьків в їх природних правах на виховання власної дитини;
 5. обмежуючи можливості батьків по захисту своїх дітей від шкідливої інформації, СЮЮ надасть можливість практично безперешкодному впровадженню в систему освіти будь-яких шкідливих і «експериментальних» програм, які заангажовані чиновники від освіти визнають «корисними».

СЮЮ фактично позбавить батьків їх природного права верховенства в дитячо-батьківських стосунках, а також їх права визначати систему і пріоритети родинного виховання. Очевидно, що СЮЮ завдає удару насамперед по благополучних сім’ях, в яких дітей прагнуть виховувати в рамках традиційної моралі, утримуючи їх від всіх тих пороків сучасної масової культури, які породили в нинішньому дитячо-підлітковому середовищі епідемію алкоголізму, тютюнокуріння, наркоманії, розбещеності, венеричних хвороб і тому подібне.
Діти, яких з дитячого садка навчають «правам дитини» і протиставляють батькам, починають хворобливо реагувати на будь-які зауваження дорослих, вчителів, батьків, вважаючи їх насильством над своєю особистістю. Вони починають маніпулювати, шантажувати батьків, що руйнує процес виховання особи, заснований на пошані і довірі до дорослих.

Викликає заклопотаність і інший аспект СЮЮ – поступова відмова від «репресивного підходу» (віддання неповнолітніх злочинців до колоній та в’язниць) і перехід на «реабілітаційний».
Чи варто говорити про те, до чого призведе заохочення безкарності в умовах нинішнього розгулу дитячого хуліганства, підліткової злочинності при практично повній відсутності морального виховання школярів в сучасній системі вітчизняної освіти? Інакше як потуранням злочинцям і, відповідно, підриванням державної безпеки це не назвеш!
Тим паче що сьогодні діти звідусіль, у тому числі і через мультсеріали, отримують конкретні установки на антисоціальний спосіб життя. За допомогою ЗМІ агресія закачується в підростаюче покоління воістину руйнівними дозами.

Всі ми пам’ятаємо, як кілька років тому по Європі прокотилася ціла хвиля шкільних погромів, у яких учні жорстоко били вчителів і директорів.
Вищезазначені безчинства в Парижі продовжувалися більше місяця, і держава не могла їх зупинити! Адже найактивнішу участь в них брала молодь від 10 (!) до 25 років. А до масових підпалів машин підлітки близкьо півтора року регулярно тренувалися на людях похилого віку та інвалідах, б’ючи їх на вулиці серед білого дня. І це не дивно, бо будь-який з цих підлітків упевнений в своїй безкарності. Це одне з основних положень системи ювенальної юстиції.
І тут варто зазначити, що Франція – ветеран по захисту дітей від «злочинних посягань дорослих». Ювенальна юстиція введена там з 1949 року.
Плоди роботи цієї системи наглядні…
СЮЮ не лише відкриває широку дорогу пропаганді відмови від народження потомства під виглядом «планування сім’ї», але і провокує небажання мати дітей.

Ми упевнені, що безуспішність спроб в деяких західних країнах економічно стимулювати зростання народжуваності серед корінних жителів пов’язана не лише з їх зайвою прихильністю до комфорту.
Дуже боляче жити під одним дахом з юним шантажистом, донощиком або, в кращому разі, зухвалим квартирантом і розуміти, що це – твоє власне дитя, що ти не маєш права виховувати його в своїй системі цінностей і таким його зробили дбайливі «просвітителі про права дитини».

У зв’язку з вищевикладеним виникає питання: чому не внести до вже наявного законодавства уточнення і доповнення, якщо вони дійсно необхідні? Чому не підсилити відповідальність за виконання законів?

Кому зашкодила діюча система юстиції у справах неповнолітніх, яка традиційна для нашої країни і враховує родинні цінності і методи виховання нашого народу?
І хто може поручитися, що нова буде кращою?
Навіщо надавати дітям право самостійно подавати до суду на дорослих?

Ми, учасники науково-практичної конференції «Традиційна сім’я: неоголошена війна на знищення», вважаємо, що боротьба з дитячою злочинністю, алкоголізмом, наркоманією, безпритульністю, венеричними хворобами повинна вестися не шляхом зниження порогу морального імунітету дітей в цьому процесі, а шляхом підвищення критеріїв моралі і моральності усередині суспільства, у тому числі за допомогою зміцнення інституту сім’ї, а не через його руйнування.

Ми вимагаємо термінового прийняття Президентом України, Верховною Радою, Урядом ряду нормативних актів (спрямованих на захист психічного, інтелектуального і морального здоров’я дітей), які повинні містити в собі наступне:

 1. Неприпустимість включення в компоненти шкільної програми будь-яких елементів, що мають відношення до сексуальної освіти: виключити предмет «Валеологія», скоротити в програмі «Основ безпеки життєдіяльності» розділи, присвячені сексуальній освіті дітей, не допускати проведення тренінгів і занять на цю тематику.
 2. Обов’язкова наявність складової морального виховання в системі середньої освіти на основі Православ’я як державостворюючої релігії.
 3. Недопущення прийняття положень проекту «Про Загальнодержавну програму «Нацiональний план дiй щодо реалiзацiї Конвенцiї ООН про права дитини» на період до 2016 року», що стосуються дитячого і підліткового виховання. Категорична відмова від прийняття системи ювенальної юстиції в Україні. Визначення політики ювенальної юстиції України повинне аналізуватися на експертному рівні із залученням фахівців в області права, соціальної психології і насамперед громадськості, з проведенням круглих столів і конференцій з недопущення досвіду впровадження СЮЮ і наслідків її реалізації в країнах Західної Європи і США.
 4. Внесення змін до Сімейного кодексу України з метою збереження традиційних прав батьків на виховання дітей. Цей пункт стає особливо актуальним в сучасних умовах підвищеного ризику негативних впливів на дитину (див. Додаток №1 до Звернення).
 5. Внесення змін до законодавства про прийняття заборони на демонстрацію по телебаченню і в інших ЗМІ продукції, яка містить в собі сцени насильства, сексу, розпусти, ненормативну лексику, що веде до руйнування моральних цінностей суспільства, а особливо дітей і молоді. Встановити відповідальність за порушення цих норм і призначити відповідний контролюючий орган.
 6. Формування державного замовлення ЗМІ, телебачення на продукцію, яка формує духовно-моральне здоров’я молоді, виховання цнотливості, відповідального ставлення до сімейного життя, материнства і батьківства.
 7. Внесення змін до законодавства про збільшення державної допомоги багатодітним сім’ям як основи суспільства і держави, вживання заходів для підняття їх іміджу за допомогою ЗМІ.
 8. Термінове прийняття нормативного акту про заборону на проведення абортів державними установами охорони здоров’я.
 9. Введення програм по обов’язковому проведенню у всіх учбових закладах, в ЗМІ і жіночих консультаціях просвітницької роботи щодо популяризації шлюбних стосунків, необхідності материнства для здоров’я жінки, збереження життя ненародженої дитини із залученням психологів, духовенства, соціальних працівників.
 10. Термінова заборона порносайтів з притягненням до відповідальності тих осіб, які розміщують таку інформацію в Інтернеті, а також для суб’єктів (комп’ютерних клубів), які надають доступ до порносайтів молоді і дітям, а також призначення контролюючого органу, який здійснюватиме контроль.

Украй необхідно, щоб вищезгадані пропозиції знайшли своє втілення в державній програмі розвитку України на найближчу перспективу.
Законодавча влада і уряди країн відповідають за моральне і фізичне здоров’я своїх народів, особливо молодого покоління, яке визначає майбутній потенціал будь-якої країни!

30 червня 2009 р.

 

Оставьте комментарий